112a.jpg

ТВОРЧЕ РУДНО

Місцева капела бандуристок "Ягілка" підтвердила звання "Народна"

Пісня, вишиванка, писанка... Ось три речі, які вирізняють українську націю у світі. Саме через них промовляє до нас душа народу. У «репертуарі» українців – 300 тисяч народних пісень. Є пісня – є і музичне оформлення. Наша особлива гордість – бандура, з якою тісно пов'язаний героїчний епос українського народу, його життєдайні та волелюбні прагнення. Своїм корінням народні інструменти України сягають часів Київської Русі. А продовжують дивувати слухачів своїм звучанням і сьогодні.

У далекому 1979 році відмінник освіти України Ольга Кушнір при ЦДЮТ Залізничного району м. Львова на базі СЗШ №74 у смт. Рудно заснувала Народну капелу бандуристок. ЇЇ назва «ЯГІЛКА» – це веснянка, гаївка, антоничівське привітання життя, пісня юності та натхнення.

Упродовж творчої діяльності, а це 39 років, у колективі виховалось понад 300 бандуристів – постійно проходить плавна зміна поколінь. Можна навіть говорити про династії, адже перші бандуристки приводять уже своїх дітей у «Ягілку». Колишня вихованка «Ягілки» Олена Ніколенко (донька засновниці) зараз є музичним керівником і диригентом капели. З часу заснування колективу плідно працює педагог, нині художній керівник, Ірена Цигилик, а до святкування 15-річчя приєдналася ще і Катерина Рій. Вони є досвідченими фаховими спеціалістами. В останні роки до педагогічної роботи у капелі долучилася випускниця “Ягілки” Наталія Габшій, яка збагачує концертні програми як солістка.

При капелі успішно діє підготовча група колективу – ансамбль “Ягілонька”, яким диригує випускниця капели, студентка ЛНМА ім. М. Лисенка Ірина Воловецька. Найменші учасники приходять (чи їх приводять) у колектив у семилітньому віці. Ще важко тримати велику бандуру, але вже так хочеться бути артистом, особливо, коли та музика бринить десь у глибині душі… Першими слухачами та поціновувачами стають батьки і сусіди. А потім системна праця та поступові здобутки.

У 1995 році капелі було присвоєно звання «Зразкова», а у 2008 році колектив отримав почесне звання «Народна». Народна капела «Ягілка» була лауреатом Міжнародного конкурсу-фестивалю «Наша земля - Україна» в Артеку, як один із найкращих колективів області брала участь у творчому звіті Львівщини в Національному палаці «Україна». «Ягілка» є багаторазовим переможцем на Всеукраїнських конкурсах “Сурми звитяги” та “Різдвяні канікули” та ін. Кожен виступ – це нове творче досягнення, це – перемога.

Концертні програми капели неодноразово звучали на українському радіо та телебаченні, запрошували колектив у Львівську оперу та Львівську філармонію. Слід зазначити, що «Ягілка» має досить широку міжнародну біографію. Це гастрольні поїздки до Польщі, Чехії, Болгарії, Угорщини, Сербії, Данії.

Творчий доробок капели – це, насамперед, фольклор: лемківські, гуцульські та закарпатські пісні, а також українська і зарубіжна класика, авторські пісні. Керівники звертаються і до історичної тематики, щоб виховати національно свідомого та патріотичного слухача (стрілецькі та повстанські пісні, пісні-вшанування жертв Голодомору).

Але «Ягілка» - це і надзвичайно сучасно, модно, креативно. Щойно з’явився хіт «Despacito», як музичний керівник та диригент Олена Ніколенко адаптувала його до бандури. І вже по-іншому звучить пісня «Десь по світу».

Звання «Заслужений» та «Народний» не легко здобути, а ще важче його втримати. Однак це «Ягілці» вдається. 12 лютого 2018р. у Народному домі смт. Рудно відбувся творчий звіт капели бандуристок «Ягілка» на підтвердження звання «Народна капела». Концерт тривав майже півтори години і пройшов на одному диханні. Серед глядачів були батьки артистів, сільська громада, парафіяльний священик, учителі ЗОШ №74, адміністрація Центру творчості Залізничного району.

Звання підтверджено! Знову вони найкращі! Готуються до свого 40-річчя… А це оновлений репертуар, чисельні репетиції та нові творчі пошуки.

  

Опитування

Ви коли-небудь складали скаргу на рух маршруток в Рудно?
 

Читайте з мобільного

iPhone / Android / WAP - пристрої
 

Українська банерна мережа
 

Українська банерна мережа