КАПЛИЦЯ СВ. КН. ВОЛОДИМИРА 2000 р. (УГКЦ)

Загальна інфо

Церква-каплиця Святого Рівноапостольного князя Володимира знаходиться на території Львівської Духовної Семінарії (вул. Шевченка 188). Наймолодша парафія в селищі. Храмовий празник - 28 липня. Адміністратор (з 2003 р.) - прот. Юрій Воловецький (1964 р.н., свяч. 1995р.)

Історія

Каплиця збудована о. Теодором Заблоцьким у 1999-2000 рр. як тимчасова. Ліворуч західного входу до каплиці є пам`ятний камінь, посвячений 28 липня 2001 р. Блаженнійшим патріархом Любомиром Гузаром під будівництво храму св. Володимира. Чимало років триває процес відведення земельної ділянки і погодження на будівництво нового храму.

23.03.2010. The New York Times. З-поміж пастви українського католицького священика - його власні діти. У Західній Україні багато католицьких священиків перебувають у шлюбі й заводять родини з благословення Ватикану, зазначає The New York Times. Ця обставина набуває особливої актуальності зараз, коли інша Європа сперечається, чи не є целібат духовенства першопричиною сексуальних домагань, пише кореспондент Кліффорд Дж. Леві.
Священик Юрій Воловецький служить в невеликому приході в Рудно під Львовом. Його дружина Віра викладає в парафіяльній школі, у них шестеро дітей віком від 9 до 21 року. Прихід Воловецького належить до Української греко-католицької церкви, яка підлягає Папі Римському і очолюється кардиналом, але за обрядом своїм ближча до Православної церкви.
"У минулому Ватикан, мабуть, терпимо ставився до традицій так званих "католиків східного обряду", щоб зберегти позиції в регіонах, де панує православ'я", - пояснює газета. Цей виняток також свідчить, що позиція Ватикану з питання про целібат не настільки тверда і монолітна, як здається.
Українські священики утримуються від критики Папи Венедикта XVI, який наполягає, що від целібату не можна відмовлятися, але кажуть, що дозвіл ростити дітей допомагає краще зрозуміти прихожан. "Для священика мати дружину і дітей - це більш природно і розумно", - зауважує Воловецький. "Це зміцнює довіру до мене: люди бачать, як ми живемо. Ми - частина суспільства", - додає він.
Воловецький утримався від відповіді на запитання, чи випливає розпусна поведінка священиків з їхньої обітниці безшлюбності, зауважує газета. Ватикан заявляє, що ніякого зв'язку немає: якби безшлюбність була причиною, у світському суспільстві не було б проблеми педофілії.
Та все ж галас навколо розбещення малолітніх у Німеччині знову пожвавив суперечки, зазначає газета. За даними газети, на католицькі Церкви східного обряду, священикам яких дозволяється одружуватися, припадає лише 1-2% всіх католиків світу. Вищі ієрархи цих церков традиційно беруть обітницю безшлюбності.

Новини

30.10.2009. Напередодні святкувань 65-ої річниці з дня смерті Митрополита Андрея відбулася проща вірних парафії Святого рівноапостольного Володимира у смт. Рудно разом зі своїм настоятелем о. Юрієм Воловецьким до с. Прилбич, Яворівського району на Львівщині. Прочани у новозбудованому храмі помолилися Божественну Літургію, приступили до сповіді, й відтак мали нагоду через екскурсію, проведену парохом о. Андрієм Стадницьким, доторкнутися історії роду Шептицьких та зокрема постатей Митрополита Андрея та блаженного Климентія.

20.05.2008. Минулої суботи актовому залі храму Різдва Пресвятої Богородиці відбувся архієпархіальний конкурс сучасної релігійної пісні «Пісня серця», учасниками якого були діти віком від 7 до 18 років. Про це повідомляє сайт УГКЦ. Організатором конкурсу у Львівській архієпархії була Катехитична комісія Львівської архієпархії. До складу журі входили професійні музиканти, які мають досвід праці з дітьми. Головою журі був протопресвітер Залізничного протопресвітерату – о. Юрій Воловецький. За умовами конкурсу, тематика пісень повинна відображати суть християнського покликання та бути приурочена 1020-літтю хрещення Русі-України.

14.12.2007.  У школі Святої Софії при монастирі на пл.Вічевій відбувся круглий стіл, на якому обговорювали пропозицію створення католицької гімназії ім. митрополита Андрея Шептицького. Як повідомив референт комісії шкільництва Львівської архиєпархії о. Юрій Воловецький, на засіданні обговорили також питання створення групи, яка б займалася підготовкою документів для реєстрації та затвердження такого типу гімназії. Гімназія ім. митр. Андрея Шептицького повинна була б працювати на правах комунальної власності та мати навчальний і виховний план християнського спрямування. Допомагати в створенні та розвитку такого типу гімназії буде фонд розвитку шкільництва "Софія".