112a.jpg

АШАНІВСЬКУ «МАРШРУТКУ» НЕ ПОВЕРНУТЬ

Керівництво гіпермаркету офіційно пояснило руднівчанам причину такого кроку

У лютому цього року на автобусній зупинці в центрі Рудно від керівництва гіпермаркету «Ашан Сіті» з’явилося оголошення (Вих. №10, від 03 лютого 2017 р.) наступного змісту: «Шановні покупці гіпермаркету «Ашан Сіті». У відповідь на Ваше звернення про збереження маршруту №2 «Ашан Сіті – Зимна Вода – Рудно» повідомляємо, що дане звернення було прийняте нами до уваги. Ми дякуємо Вам за час, який Ви приділили даному питанню, за зібрані підписи та пропозиції. Проте, змушені повідомити Вам, що рішення дирекції магазину є незмінним. Відміна маршруту №2 пов’язана з тим, що незначна кількість клієнтів, які користувались даним маршрутом, відвідували наш магазин. Стосовно Вашої пропозиції щодо встановлення оплати за проїзд, Ви можете направити Ваше звернення із зібраними підписами в Управління транспорту міста Львова, з проханням ввести додатковий маршрут у напрямку Рудно – Ашан Сіті. Ми приносимо вибачення за завдані Вам незручності… З повагою, Керуючий магазином Альдо Де Гауденці.»

Нагадаємо, що безкоштовний автобусний експрес-маршрут з Рудно до Львова (перехрестя вулиць В.Великого – Кульпарківська) почав курсувати 11 вересня 2015 року. Щодня автобус 14 разів (з 9.00 до 22.00 включно, інтервал – година) відправлявся з центру селища до «Ашан сіті» і 15 разів від торгового центру. Безкоштовний автобус почав сполучати Рудно зі Львовом завдяки сприянню кандидата на посаду селищного голови Юрія Мельника – даний пункт був зазначений в його передвиборній програмі. У грудні 2016 року адміністрація гіпермаркету «Ашан Сіті» у Львові через оголошення на автобусній зупинці в Рудно (на «Станції») повідомила мешканців селища, що з 1 січня 2017 року припиняється курсування безкоштовного маршруту №2 Рудно – Ашан Сіті – Рудно.

 

ГРОШІ: ЗА ЩО, КОМУ, СКІЛЬКИ. Частина 2

Видатки Рудненської сільради в 2016 році на заробітну плату

Насамперед зауважимо, що платежі по заробітній платі Рудненська селищна рада проводить двічі на місяць (в першій і другій половині), одержувачем платежу є Західне ГРУ ПАТ КБ "ПриватБанк" м. Львів. Платіж за другу половину місяця як правило завжди більший, аніж за першу. Найбільшу суму платежу по заробітній платі нараховано 23 грудня 2016 року. Вся нижче наведена інформація доступна кожному на сайті «E-data – Єдиний веб-портал використання публічних коштів». Ось зведені дані по кожному місяцю:

Підсумок нескладної арифметичної дії свідчить, що за весь 2016 рік на заробітну плату, матеріальну допомогу і відпускні було оплачено 7 333 49, 89 грн. Цікаво, що Володимир Гуцол у своїй статті «Куди рухається Рудно?» оприлюднивши доходи і видатки бюджету смт. Рудно на 2016 рік, написав, що «Фонд заробітної плати – 1 348 500, 00 грн.».

В цьому ж матеріалі п. Гуцол подає видатки бюджету смт.Рудно на 2016 рік в сумі 278 000,00 грн. Ми вирішили підсумувати всі оплати нашої сільради за минулий календарний рік – виявилося, що було проведено 423 трансакції загальна сума яких дорівнює 4 108 318, 49 грн.

Так, для одних це – суха нецікава статистика, але інші мають можливість зробити з даних цифр свої висновки.

   

ГРОШІ: ЗА ЩО, КОМУ, СКІЛЬКИ. Частина 1

Як розпоряджалася коштами бюджету Рудненська сільрада в 2016 році

Людям завжди були є і будуть цікаві чужі фінансові справи. Ми помісячно проаналізували максимальні одноразові грошові витрати місцевої селищної ради протягом календарного 2016 року. Якщо найбільшим платежем протягом місяця була «Заробітна плата», ми брали наступний після неї пункт витрат (про зарплати буде в другій частині статті). Нижче наведена інформація є абсолютно доступною всім користувачам інтернету на сайті «E-data – Єдиний веб-портал використання публічних коштів» без реєстрації.

 1. Отже, почнемо з січня 2016 року. Для «ЛКП Шляхово-ремонтне підприємство Залізничного району» Рудненська селищна рада 29 числа оплатила 21 932, 49 грн. за «Механізовані послуги» (згідно договору і акту, які були складені в один день – 27 січня).
 2. В лютому (18 числа) 20 000 грн. «За послуги по обслуговуванню системи вуличного освітлення смт. Рудне» переказали ТзОВ «Сапфір Інвест». Ця компанія ще не раз буде в переліку тих, кому здійснювала платежі наша сільрада, тому наприкінці цієї частини статті ми напишемо про це трохи більше.
 3. 24 березня ФОП Цабак М. М. «За придбання щебіню фр-20-40» оплатили 23 100 грн.
 4. Максимальна сума платежу у квітні становила 61 924, 80 грн. – саме стільки 29 числа отримало ПП «Виробниче підприємство Спецбуд» як «Оплата по капітальному ремонту вул. Вербицького».
 5. У травні платіж «Оплата за придбання дитячого спортивно-ігрового комплексу в кількості 2-х комплектів» на суму 119 900, 00 грн. отримав ФОП Хомич Тарас Петрович. Сталося це 25 травня.
 6. В перший місяць літа ПП «Львівелектросервіс» 21 червня отримало - 29 949, 90 грн. як «Оплата за виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію вуличного освітлення».
 7. У липні на перше місце знову повернулося ТзОВ «Сапфір Інвест» - 25 числа ця фірма отримала 71 242, 85 грн. як «Попередня оплата для виконання робіт по реконструкції вуличного освітлення».
 8. А хто отримав у серпні найбільший платіж, проведений 26-го? Правильно - ТзОВ «Сапфір Інвест». Тепер на суму 42 353, 23 грн. за «Реконструкцію вуличного освітлення Рудненської селищної ради». Оскільки дане ТзОВ часто з’являлося в платежах, ми не полінувалися і переглянули кількість і загальну суму платежів вище зазначеній фірмі протягом 2016 року. Виявилося, що всього було двадцять оплат, в результаті яких ТзОВ «Сапфір Інвест» отримало 501 784, 70 грн.
 9. 15 вересня платіж «Попередня оплата за капітальний ремонт тротуарів, придбання і поставку матеріалів, виробів, конструкцій» на 218 306, 40 грн. направили ПП «Кабестан» (ЄДРПОУ 39776572).
 10. Вже наступного місяця, це саме ПП «Кабестан», правда під іншим ЄДРПОУ (40735246), 28 жовтня за «Капітальний ремонт тротуарів по вул. Грушевського» (Договір №1-1974 вiд 12.09.16 р., Акт № 2 вiд 27.10.16р.) від Рудненської селищної ради отримало максимальний за 2016 рік одноразовий місячний платіж - 275 390, 40 грн. (див. на скріншоті з платежу). Як виявилося ця сума – лише частина з загальної, адже для ПП «Кабестан» з середини вересня майже до кінця грудня 2016 року провели п’ять платежів на загальну суму 873 884, 67 грн. – ймовірно, це найбільші гроші оплачені місцевою сільрадою одній фірмі за минулий рік.
 11. В листопаді ДПІ у Залізничному районі м. Львова отримала платіж «Єдиний соціальний внесок на заробітну плату за другу половину листопада 2016 р. » сума якого склала 18 603, 20 грн. Це було 28 числа.
 12. Останнього місяця 2016 року, в грудні 123 178, 40 грн. як «Оплата за розробку проектно-кошторисної документації робочого проекту «Будівництво напірно-самотічного каналізаційного колектора» 14 грудня отримав ФОП Сулипа В. Й.

Тепер ви можете мати уявлення на що саме кожного місяця витрачалися найбільші суми з бюджету селищної ради. В наступній частині статті покажемо скільки на заробітну плату виділяли грошей, а також спробуємо підсумувати минулорічну кількість платежів і скільки це буде в грошовому еквіваленті.

   

У РУДНО ПОБУДУЮТЬ КАНАЛІЗАЦІЮ

Львів профінансує вирішення однієї з проблем селища

Як повідомляє Depo.Л­ьвів, Виконавчий комітет­ Львівської міської р­ади ухвалив рішення п­ро надання ЛМКП "Льві­вводоканал" функцій з­амовника на виконання­ робіт на об'єкті "Бу­дівництво напірно-сам­отічних каналізаційни­х колекторів у смт.Р­удно".

Відповідно до проект­у, цьогоріч у смт. Ру­дно побудують 2 нитки­ напірних колекторів ­з точкою під'єднання ­до існуючого самоплин­ного колектора ЛМКП "­Львівводоканал" у про­мисловій зоні Рясне. ­Каналізаційні колекто­ри запроектовані з ро­зрахунку стовідсотков­ого відведення стічни­х вод в кількості 150­0 кубометрів/добу з в­рахуванням збільшення­ до 5000 кубометрів/д­обу.

Нагадаємо, проблема ­відсутності каналізац­ійних мереж та споруд­ у смт. Рудно є не ме­нш гострою, аніж проб­лема з відсутністю це­нтралізованого водопо­стачання. Відтак, міс­то взяло на себе зобо­в'язання вирішити ці ­проблеми та профінанс­увати будівництво мер­еж.

Як писав наш сайт, наприкінці минулог­о року головний інжен­ер ЛМКП «Львівводокан­ал» Анатолій Шимоняк ­повідомив, що "Орієнт­овна вартість будівни­цтва каналізаційних т­рубопроводів та насос­ної станції у смт Руд­но – 25 млн грн.".

   

НАПОВНЕННЯ САЙТУ ПІД ЗАГРОЗОЮ

Єдине незалежне джерело інформації в Рудно може припинити подачу новин

Раніше ми вже писали і обґрунтовували питання фінансового забезпечення сайту Рудно. Завдяки кільком вірним користувачам сайту нам миттєво вдалось зібрати необхідну суму 610 грн для забезпечення подальшої безперебійної роботи веб-ресурсу і навіть трохи більше. На жаль, таких людей було лише п’ять. Чому сайт повинен працювати для Вас особисто на безкоштовній основі, чому ви досі не здійснили своєї пожертви хоча б 10-20 грн і чому ви нас постійно відвідуєте -  можете відповісти лише самому собі, а ще краще у коментарях до цієї статті.

Повертаючись до цифр, пояснимо що 960 грн, які ми встигли зібрати до цієї пори вистачить лише на покриття витрат за хостинг та домен. У підсумку на балансі залишається 960 – 610 = 350 грн для того щоб цілий рік забезпечувати Вас, дорогі користувачі сайту, актуальними і свіжими новинами, фото, відеоматеріалами, проводити опитування, публікувати оголошення, займатись візуальним дизайном і т.д.

Для створення одним фахівцем...

 • однієї текстової статті з відповідним оформленням потрібно до 4-ох годин часу
 • зйомки відео сюжету та монтажу – до 8-ми годин
 • розміщення важливого оголошення з деталізацією новини на форумі – до 1-ї години.

Щороку ми публікуємо майже 50 власних матеріалів (середній показник за 7 років). Якщо порахувати витрати робочого часу навіть за мінімальним показником, тоді в рік назбирається:

 • 50 матеріалів х 4 години = 200 годин
 • 200 годин / 8 годинний робочий день = 25 днів
 • 25 днів = 1 місяць праці включно з 1 вихідним щотижня
 • 1 місяць = 5000 грн заробітної плати

Як розумієте, для того щоб журналіст виконував свою роботу у випадку сайту Рудно, йому потрібно заплатити в рік щонайменше 5000 грн, адже при розрахунку ми брали найскромніший показник, навіть не враховуючи технічної складової, витрат на обладнання, яке необхідно щоб створити той чи інший матеріал, адміністративних та інших послуг, які теж повинні бути оплачені.

Підсумовуючи усе вище написане, сподіваємось, кожний розуміє нашу не безпідставну фінансову мету. Тільки Ви можете допомогти сайту «жити». 350 грн, які зараз є на балансі можуть заледве покрити лише 1 місяць роботи журналіста. І цей місяць вже завершується...

Важливо! Ваші пожертви є виключно добровільною і обдуманою дією і жодним чином не можуть вплинути на політику сайту, стиль написання матеріалу на сайті і т.п. Ми сподіваємося, що читачі rudno.org.ua з розумінням поставляться до такого вимушеного кроку і зможуть фінансово підтримати життя і розвиток єдиного незалежного джерела інформації в Рудно. Ви можете внести довільну суму після переходу по кнопці "пожертва", обрати зручний спосіб платежу, а це картка Visa/MasterCard, Приват24 або готівка. Сума вашої пожертви буде додана до загального фонду сайту і протягом 48 годин ви побачите оновлення цифр вгорі сторінки.

   

Сторінка 5 з 60

  

Опитування

Ви коли-небудь складали скаргу на рух маршруток в Рудно?
 

Читайте з мобільного

iPhone / Android / WAP - пристрої
 

Українська банерна мережа
 

Українська банерна мережа