112a.jpg

ВОНИ НІКОГО НЕ БОЯТЬСЯ!

Нелюди на руднівському цвинтарі знімають огорожі з нержавійки

Місце вічного спочинку руднівчан і не тільки, відвідують варвари в людській подобі. Їхня мета - огорожі з нержавіючих труб навколо поховань. Заради грошей на горілку чи порцію наркотиків цих потвор ніщо і ніхто не зупинить, особливо коли цвинтар не захищений і не охороняється. Олег - гробар на руднівському цвинтарі вже 12 років. За його словами масове полювання злодіїв за цим металом почалося років два тому - раніше це були поодинокі випадки. Він проводить мене між могилами і показує жахливі наслідки нічних візитерів: в одних місцях зняли нержавіючі поперечки з огорожі, в інших - вирізали одразу декілька секцій навколо могил, а якщо труби не піддаються - розбивають стовпці, в яких вони зафіксовані.

Олег розповідає, що на цвинтарі може бути щонайменше 20 - 30 місць, де частково чи повністю відсутня така огорожа і з`являються нові випадки грабунку заради наживи. Якось йому вдалося зловити "на гарячому" одного зі злодіїв - виявилося, що це мешканець Зимної Води 1965р.н. Гробар зі священником доставили цю особу до нашого дільничного міліціонера, дали свідчення, а той відвіз до 7-го відді-лення міліції у Львові. Кажуть, що цього злодія бачили на волі - очевидно, для міліції він не цікавий. Що ж робити? Олег категоричний: "Треба одному пійманому злодію відрубати руки і відпустити. Тоді він буде іншим заказувати та-кого не робити!". Не гуманно? Так. А як по-іншому поступати з цими нелюдами?

 

ДЕ СМІТТЯ? В ЗЕМЛІ!

Одне з найбільших сміттєзвалищ в Рудно "похоронили" на місці

На сайті вже йшла мова про велику територію навколо майбутньої поліклініки по вул.Шевченка 64. Позаду колишнього будинку санаторію люди висипали відходи, поки не утворилося чимале сміттєзвалище, з якого вітер і птахи розносили навколо різний непотріб. До Паски, коли більшість території селища прибрали, ця смердюча гірка сміття ніби насміхаючись показувала: мовляв, не рухайте мене, я скоро буду ще більшою.

Деякі руднівчани обурювалися, чому наша влада не помічає цього місця. І тут сталося диво: минулого тижня їдучи по вул.Петлюри (а саме з неї найкраще кидалося у вічі це звалище) бачу, що сміття вже не видно, натомість біля місця, де воно лежало насипана велика гора піску. В суботу 10 квітня, зранку, трактором активно згортали пісок у канаву, в яку раніше скинули сміття. Не вивезли, як роблять цивілізовані люди, а закопали. Той, хто віддав наказ це зробити, не зовсім розумний і тим більше не господар, бо розумний знає, скільки часу в землі розкладається, наприклад, пластмаса, а справжній господар не буде отруювати землю, на якій живе. Крім того, якщо не поставити на цьому місці сміттєвих контейнерів, руднівчани вже за звичкою будуть робити те саме. А тепер уявімо, що таким найпростішим способом позбутися відходів користується не один мешканець нашого селища, то який наслідок матиме таке ставлення до природи не тільки для нас, а й для наших дітей і онуків?

   

ОЗЕРО БУДЕ. А Є КАНАЛІЗАЦІЯ

В центрі Рудно до водойми тече не тільки вода...

Руднівське озеро. Колись - територія відпочинку, сьогодні це велика помийна яма, до якої зливають різні нечистоти деякі мешканці вул.Міцкевича і Грушевського. Селищний Голова вирішив, що "чистка озера є одним з найактуальніших проектів на сьогодні" (інформ лист с.м.т.Рудно, грудень 2009р.) - і почалася робота: озеро частково спустили, притягнули драглайн...

Цікаво, чи наша влада додумалася замовити обстеження дна водойми відповідними фахівцями чи на таку важливу справу не вистачило грошей? А коли їх нема - нема і роботи (мабуть, тому драглайн забрали ). Чомусь п.Безділь не подумав, що ситуація з фінансуванням недешевого проекту може різко змінитися, проте як "професійний ясновидець" передба-чив: "Запевняю, що вже зовсім незабаром у рудненському озері можна буде купати-ся" (інформ лист смт. Рудно, грудень 2009 року). Хочеться запитати, чи "зовсім незабаром" має якісь конкретні часові межі, бо так виходить щоб виконати свою обіцянку, п.Безділь має керувати Рудном ДОВІЧНО! Можливо, "зовсім незабаром" смітників у селищі стане більше, а ям на вулицях менше, адже, виявляється, такі справи можна робити як за помахом чарівної палички. І навіть якщо б сталося чудо і озеро очистили від непотребу, хто туди піде купатися ( крім екстремалів ), коли в селищі нема загальної каналізації ?

   

П`ЯНІ ВАНДАЛИ чи АНТИСЕМІТИ?

Хто і навіщо пошкодив пам`ятник в Руднівському лісі

Одного дня Великод ніх свят прийшло на думку прогулятися Руднівським лісом. Під час прогулянки якось несподівано захотілося ще раз погля нути на маленький і єдиний пам`ятник в цьому лісі, який уперше трапився на очі ми нулого року. Нагадаю, що його установили в 1998р. родичі розстріляних євреїв і написали на івриті та українській: "На цьому місці були вбиті німецькими нацистами 53 євреї, які були привезені з робочого табору в Зимну Воду 16.06.1943".

Побачене справді вразило: пошкоджена стела, очевидно, зафарбовані і затерті написи на обох мовах, біля плити багато розбитих пляшок, а перед нею - затоптані штучні квіти. Варто зауважити, що минулого року центр шестикутної зірки, яка була зображена на стелі, вже хтось навмисне пошкодив, проте пам`ятник мав нормальний вигляд. Кому піднялася рука вчинити акт вандалізму? Чи це справа п`яних компаній, які таким чином розважаються в лісі під дією оковитої чи хтось так проявив свої антисемітські настрої, а розбиті пляшки призначені відвернути увагу? Про місце розташування пам`ятника серед лісу чужі нав- ряд чи знали, отже поглумитися над пам`яттю іншого народу могли одні з руднівчан. Хто зна, якщо б замість даної плити стояв, наприклад, хрест, чи не вчинили б з ним так само? Відомо: безкарність породжує нові беззаконня. Чого ще очікувати від сучасних зомбованих покидьків, яких ніхто не може зупинити?

   

ДОЖЕНЕМО і ОБЛИЄМО!

У що перетворилася народна традиція другого дня Пасхи

Світлий Понеділок діти і підлітки чекають з нетерпінням - цього дня вони обливатимуть інших. Бо - традиція. Варто нагадати, що у давні часи обливання водою означало залицяння. Парубки обливали водою дів-чат, які найбільше по-добалися, а ті, в свою чергу дарували їм крашанки. Сьогодні ін-ший час - замість розумних парубків з водою бігають навіжені, "комп`ютеризовані" діти і підлітки, яким суть традиції до одного міс ця - головне нашкодити іншим та посміятися над ними. Для перенесення води пристосовують будь-що, в тому числі презервативи. Їх жертвою може стати, наприклад, неуважний водій чи пасажир, який забув закрити вікно в автомобілі.

Сьогодні на "Станції" довелося бачити таку подію: четверо хлопців з пляшками води шукали кого б облити стоячи біля сходів до залізниці. Раптом один крикнув іншому: "Диви, сама дєвка!" - за колією в сторону крамниці рухалася молода дівчина. Четвірка галопом побігла в її сторону і стала чекати, коли вона вийде надвір. У цей час до одного з хуліганів підійшов незнайомий чоловік і спробував забрати пляшку з водою - не вийшло. Коли нічого не підозріваюча дівчина вийшла, троє з чотирьох вилили на неї усі залишки води і ніби нічого не сталося пішли геть. Це - один з прикладів, як покинута суспільством здеморалізована молодь перетворює колишні народні  звичаї на безглузді забави.

   

Сторінка 59 з 61

  

Опитування

Ви коли-небудь складали скаргу на рух маршруток в Рудно?
 

Читайте з мобільного

iPhone / Android / WAP - пристрої
 

Українська банерна мережа
 

Українська банерна мережа