ГРОШІ: ЗА ЩО, КОМУ, СКІЛЬКИ. Частина 2

Видатки Рудненської сільради в 2016 році на заробітну плату

Насамперед зауважимо, що платежі по заробітній платі Рудненська селищна рада проводить двічі на місяць (в першій і другій половині), одержувачем платежу є Західне ГРУ ПАТ КБ "ПриватБанк" м. Львів. Платіж за другу половину місяця як правило завжди більший, аніж за першу. Найбільшу суму платежу по заробітній платі нараховано 23 грудня 2016 року. Вся нижче наведена інформація доступна кожному на сайті «E-data – Єдиний веб-портал використання публічних коштів». Ось зведені дані по кожному місяцю:

Підсумок нескладної арифметичної дії свідчить, що за весь 2016 рік на заробітну плату, матеріальну допомогу і відпускні було оплачено 7 333 49, 89 грн. Цікаво, що Володимир Гуцол у своїй статті «Куди рухається Рудно?» оприлюднивши доходи і видатки бюджету смт. Рудно на 2016 рік, написав, що «Фонд заробітної плати – 1 348 500, 00 грн.».

В цьому ж матеріалі п. Гуцол подає видатки бюджету смт.Рудно на 2016 рік в сумі 278 000,00 грн. Ми вирішили підсумувати всі оплати нашої сільради за минулий календарний рік – виявилося, що було проведено 423 трансакції загальна сума яких дорівнює 4 108 318, 49 грн.

Так, для одних це – суха нецікава статистика, але інші мають можливість зробити з даних цифр свої висновки.

 

ГРОШІ: ЗА ЩО, КОМУ, СКІЛЬКИ. Частина 1

Як розпоряджалася коштами бюджету Рудненська сільрада в 2016 році

Людям завжди були є і будуть цікаві чужі фінансові справи. Ми помісячно проаналізували максимальні одноразові грошові витрати місцевої селищної ради протягом календарного 2016 року. Якщо найбільшим платежем протягом місяця була «Заробітна плата», ми брали наступний після неї пункт витрат (про зарплати буде в другій частині статті). Нижче наведена інформація є абсолютно доступною всім користувачам інтернету на сайті «E-data – Єдиний веб-портал використання публічних коштів» без реєстрації.

 1. Отже, почнемо з січня 2016 року. Для «ЛКП Шляхово-ремонтне підприємство Залізничного району» Рудненська селищна рада 29 числа оплатила 21 932, 49 грн. за «Механізовані послуги» (згідно договору і акту, які були складені в один день – 27 січня).
 2. В лютому (18 числа) 20 000 грн. «За послуги по обслуговуванню системи вуличного освітлення смт. Рудне» переказали ТзОВ «Сапфір Інвест». Ця компанія ще не раз буде в переліку тих, кому здійснювала платежі наша сільрада, тому наприкінці цієї частини статті ми напишемо про це трохи більше.
 3. 24 березня ФОП Цабак М. М. «За придбання щебіню фр-20-40» оплатили 23 100 грн.
 4. Максимальна сума платежу у квітні становила 61 924, 80 грн. – саме стільки 29 числа отримало ПП «Виробниче підприємство Спецбуд» як «Оплата по капітальному ремонту вул. Вербицького».
 5. У травні платіж «Оплата за придбання дитячого спортивно-ігрового комплексу в кількості 2-х комплектів» на суму 119 900, 00 грн. отримав ФОП Хомич Тарас Петрович. Сталося це 25 травня.
 6. В перший місяць літа ПП «Львівелектросервіс» 21 червня отримало - 29 949, 90 грн. як «Оплата за виготовлення проектно-кошторисної документації на реконструкцію вуличного освітлення».
 7. У липні на перше місце знову повернулося ТзОВ «Сапфір Інвест» - 25 числа ця фірма отримала 71 242, 85 грн. як «Попередня оплата для виконання робіт по реконструкції вуличного освітлення».
 8. А хто отримав у серпні найбільший платіж, проведений 26-го? Правильно - ТзОВ «Сапфір Інвест». Тепер на суму 42 353, 23 грн. за «Реконструкцію вуличного освітлення Рудненської селищної ради». Оскільки дане ТзОВ часто з’являлося в платежах, ми не полінувалися і переглянули кількість і загальну суму платежів вище зазначеній фірмі протягом 2016 року. Виявилося, що всього було двадцять оплат, в результаті яких ТзОВ «Сапфір Інвест» отримало 501 784, 70 грн.
 9. 15 вересня платіж «Попередня оплата за капітальний ремонт тротуарів, придбання і поставку матеріалів, виробів, конструкцій» на 218 306, 40 грн. направили ПП «Кабестан» (ЄДРПОУ 39776572).
 10. Вже наступного місяця, це саме ПП «Кабестан», правда під іншим ЄДРПОУ (40735246), 28 жовтня за «Капітальний ремонт тротуарів по вул. Грушевського» (Договір №1-1974 вiд 12.09.16 р., Акт № 2 вiд 27.10.16р.) від Рудненської селищної ради отримало максимальний за 2016 рік одноразовий місячний платіж - 275 390, 40 грн. (див. на скріншоті з платежу). Як виявилося ця сума – лише частина з загальної, адже для ПП «Кабестан» з середини вересня майже до кінця грудня 2016 року провели п’ять платежів на загальну суму 873 884, 67 грн. – ймовірно, це найбільші гроші оплачені місцевою сільрадою одній фірмі за минулий рік.
 11. В листопаді ДПІ у Залізничному районі м. Львова отримала платіж «Єдиний соціальний внесок на заробітну плату за другу половину листопада 2016 р. » сума якого склала 18 603, 20 грн. Це було 28 числа.
 12. Останнього місяця 2016 року, в грудні 123 178, 40 грн. як «Оплата за розробку проектно-кошторисної документації робочого проекту «Будівництво напірно-самотічного каналізаційного колектора» 14 грудня отримав ФОП Сулипа В. Й.

Тепер ви можете мати уявлення на що саме кожного місяця витрачалися найбільші суми з бюджету селищної ради. В наступній частині статті покажемо скільки на заробітну плату виділяли грошей, а також спробуємо підсумувати минулорічну кількість платежів і скільки це буде в грошовому еквіваленті.

   

У РУДНО ПОБУДУЮТЬ КАНАЛІЗАЦІЮ

Львів профінансує вирішення однієї з проблем селища

Як повідомляє Depo.Л­ьвів, Виконавчий комітет­ Львівської міської р­ади ухвалив рішення п­ро надання ЛМКП "Льві­вводоканал" функцій з­амовника на виконання­ робіт на об'єкті "Бу­дівництво напірно-сам­отічних каналізаційни­х колекторів у смт.Р­удно".

Відповідно до проект­у, цьогоріч у смт. Ру­дно побудують 2 нитки­ напірних колекторів ­з точкою під'єднання ­до існуючого самоплин­ного колектора ЛМКП "­Львівводоканал" у про­мисловій зоні Рясне. ­Каналізаційні колекто­ри запроектовані з ро­зрахунку стовідсотков­ого відведення стічни­х вод в кількості 150­0 кубометрів/добу з в­рахуванням збільшення­ до 5000 кубометрів/д­обу.

Нагадаємо, проблема ­відсутності каналізац­ійних мереж та споруд­ у смт. Рудно є не ме­нш гострою, аніж проб­лема з відсутністю це­нтралізованого водопо­стачання. Відтак, міс­то взяло на себе зобо­в'язання вирішити ці ­проблеми та профінанс­увати будівництво мер­еж.

Як писав наш сайт, наприкінці минулог­о року головний інжен­ер ЛМКП «Львівводокан­ал» Анатолій Шимоняк ­повідомив, що "Орієнт­овна вартість будівни­цтва каналізаційних т­рубопроводів та насос­ної станції у смт Руд­но – 25 млн грн.".

   

НАПОВНЕННЯ САЙТУ ПІД ЗАГРОЗОЮ

Єдине незалежне джерело інформації в Рудно може припинити подачу новин

Раніше ми вже писали і обґрунтовували питання фінансового забезпечення сайту Рудно. Завдяки кільком вірним користувачам сайту нам миттєво вдалось зібрати необхідну суму 610 грн для забезпечення подальшої безперебійної роботи веб-ресурсу і навіть трохи більше. На жаль, таких людей було лише п’ять. Чому сайт повинен працювати для Вас особисто на безкоштовній основі, чому ви досі не здійснили своєї пожертви хоча б 10-20 грн і чому ви нас постійно відвідуєте -  можете відповісти лише самому собі, а ще краще у коментарях до цієї статті.

Повертаючись до цифр, пояснимо що 960 грн, які ми встигли зібрати до цієї пори вистачить лише на покриття витрат за хостинг та домен. У підсумку на балансі залишається 960 – 610 = 350 грн для того щоб цілий рік забезпечувати Вас, дорогі користувачі сайту, актуальними і свіжими новинами, фото, відеоматеріалами, проводити опитування, публікувати оголошення, займатись візуальним дизайном і т.д.

Для створення одним фахівцем...

 • однієї текстової статті з відповідним оформленням потрібно до 4-ох годин часу
 • зйомки відео сюжету та монтажу – до 8-ми годин
 • розміщення важливого оголошення з деталізацією новини на форумі – до 1-ї години.

Щороку ми публікуємо майже 50 власних матеріалів (середній показник за 7 років). Якщо порахувати витрати робочого часу навіть за мінімальним показником, тоді в рік назбирається:

 • 50 матеріалів х 4 години = 200 годин
 • 200 годин / 8 годинний робочий день = 25 днів
 • 25 днів = 1 місяць праці включно з 1 вихідним щотижня
 • 1 місяць = 5000 грн заробітної плати

Як розумієте, для того щоб журналіст виконував свою роботу у випадку сайту Рудно, йому потрібно заплатити в рік щонайменше 5000 грн, адже при розрахунку ми брали найскромніший показник, навіть не враховуючи технічної складової, витрат на обладнання, яке необхідно щоб створити той чи інший матеріал, адміністративних та інших послуг, які теж повинні бути оплачені.

Підсумовуючи усе вище написане, сподіваємось, кожний розуміє нашу не безпідставну фінансову мету. Тільки Ви можете допомогти сайту «жити». 350 грн, які зараз є на балансі можуть заледве покрити лише 1 місяць роботи журналіста. І цей місяць вже завершується...

Важливо! Ваші пожертви є виключно добровільною і обдуманою дією і жодним чином не можуть вплинути на політику сайту, стиль написання матеріалу на сайті і т.п. Ми сподіваємося, що читачі rudno.org.ua з розумінням поставляться до такого вимушеного кроку і зможуть фінансово підтримати життя і розвиток єдиного незалежного джерела інформації в Рудно. Ви можете внести довільну суму після переходу по кнопці "пожертва", обрати зручний спосіб платежу, а це картка Visa/MasterCard, Приват24 або готівка. Сума вашої пожертви буде додана до загального фонду сайту і протягом 48 годин ви побачите оновлення цифр вгорі сторінки.

   

ДАЙТЕ БІЛЬШЕ СВІТЛА

Ввечері на вулицях селища все ще погано видно – думка тих хто проголосував

На сайті досить довго (з 24 жовтня 2016 року) тривало опитування під назвою «Оцініть ефективність зовнішнього освітлення Рудно в темний час доби?». За цей період свою думку висловили 124 відвідувачі сайту. Найбільше голосів набрав пункт «погано» - його обрали 43% респондентів. На другому місці «50/50» - 35% руднівчан вважають, що «ефективність освітлення» не найгірша, але могла б бути кращою. 17% мешканців обрали варіант «Добре». На останньому четвертому місці 5%  відвідувачів сайту, які взяли участь в цьому голосуванні, переконані, що освітлення «Бездоганне».

Як бачимо, руднівчани не задоволені коли, як і де їм світить від зупинки «маршрутки» по дорозі додому, коли надворі темний час доби. При цьому мало хто тепер згадує рівень і якість освітлення ще шість років тому. Зрозуміло, всі хотіли б, щоб ліхтарі на кожному стовпі в Рудно вмикалися завжди, коли починає сутеніти і горіли всю ніч аж до ранку. Але селище навряд чи колись зможе перетворитися на яскраве сяйво сотень енергоощадних ламп.

Справа в тому, що тільки на модернізацію вуличного освітлення потрібні величезні кошти і не один рік самих робіт. А тут ще «Львівобленерго» потішило свіжою новиною – «З 01 січня 2017 року за електроенергію на потреби вуличного освітлення платитимуть на загальних підставах згідно з постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання в сфері комунальних послуг (НКРЕКП). Так, якщо раніше за вуличне освітлення споживачі оплачували лише 60% від тарифу в нічний час (коефіцієнт 0,6), то з початку цього року платити потрібно буде повну вартість електроенергії, без понижуючих коефіцієнтів». «В січні 2017 року тариф для юридичних споживачів ІІ класу (менше 35 кВ), в тому числі для вуличного освітлення та електротранспорту, складає 188,88 коп. за кВт/год без ПДВ, для споживачів І класу (35 кВ і вище) – 152,44 коп. за кВт/год без ПДВ», – розповідає начальник відділу електропостачання ПАТ «Львівобленерго» Любомира Романишин.

Якщо в Рудно так «погано» з освітленням, то що в наших сусідів, наприклад, через колію? Там, зважаючи на величезну кількість ліхтарів на своїй території, ситуацію вирішили по-господарськи – нехай світять майже всюди, але через один – і видно цілком нормально і витрати менші. Будемо сподіватися, колись в селищі світитиме там, де зараз так не є. Якщо вас досі дратують напівтемні вулиці Рудно, коли йдете додому, тоді вихід простий – купіть собі власний ліхтар. Кишеньковий.


Тим часом, на сайті нове опитування (ліва колонка) де оцінюємо рівень роботи сайту у грошовому еквіваленті: "Скільки має коштувати праця творців неофіційного сайту Рудно в рік?". Не забуваймо, що для вас працюють прості руднівчани, які поки що не отримують за це жодної грошової винагороди.

   

Сторінка 6 з 61

  

Опитування

Чи готові ви відвідувати сайт для того щоб дізнатись про події в Рудно?
 

Читайте з мобільного

iPhone / Android / WAP - пристрої