ДОЖЕНЕМО і ОБЛИЄМО!

У що перетворилася народна традиція другого дня Пасхи

Світлий Понеділок діти і підлітки чекають з нетерпінням - цього дня вони обливатимуть інших. Бо - традиція. Варто нагадати, що у давні часи обливання водою означало залицяння. Парубки обливали водою дів-чат, які найбільше по-добалися, а ті, в свою чергу дарували їм крашанки. Сьогодні ін-ший час - замість розумних парубків з водою бігають навіжені, "комп`ютеризовані" діти і підлітки, яким суть традиції до одного міс ця - головне нашкодити іншим та посміятися над ними. Для перенесення води пристосовують будь-що, в тому числі презервативи. Їх жертвою може стати, наприклад, неуважний водій чи пасажир, який забув закрити вікно в автомобілі.

Сьогодні на "Станції" довелося бачити таку подію: четверо хлопців з пляшками води шукали кого б облити стоячи біля сходів до залізниці. Раптом один крикнув іншому: "Диви, сама дєвка!" - за колією в сторону крамниці рухалася молода дівчина. Четвірка галопом побігла в її сторону і стала чекати, коли вона вийде надвір. У цей час до одного з хуліганів підійшов незнайомий чоловік і спробував забрати пляшку з водою - не вийшло. Коли нічого не підозріваюча дівчина вийшла, троє з чотирьох вилили на неї усі залишки води і ніби нічого не сталося пішли геть. Це - один з прикладів, як покинута суспільством здеморалізована молодь перетворює колишні народні  звичаї на безглузді забави.

 

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Погляд збоку на початок святкування Пасхи

Ось і дочекалися найбільшого релігійного свята у році - ВОСКРЕСІННЯ ХРИСТОВОГО. За традицією, у неділю зранку до церков йдуть та їдуть усі, включно з тими, хто приходить "бо треба". Ті, хто не хоче мерзнути надворі, прибувають на Утренню. Інші, які підійшли пізніше, також хочуть стояти у храмі, відповідно починають проштовхуватися між присутніми парафіянами, викликаючи ще більшу тисняву і від- вертаючи увагу людей від Служби Божої.

Проте, велика кількість парафіян розташувалася поза каплицею і збоку видно, що багатьом несила без звички вистояти дві з половиною години Святої Літургії: одні часто крутять головою в усі сторони навіть під час читання Євангелії - чи то шукають когось зі знайомих, чи просто не можуть спокійно слухати службу, інші (часто жінки), очевидно, дивляться по сторонах чи хтось звернув увагу на їх вигляд чи обновки, а заодно поглядають в чому прийшли інші представниці слабкої статі. Хлопці та чоловіки часто збираються по декілька осіб і під час Святої Літургії, мабуть, вирішують нагальні питання. Зауважено: чим далі люди стоять від святині, тим більше забувають для чого сюди прийшли. На жаль, у це свято поведінка багатьох людей ніби промовляє: "Скоріше б до дому, наїстися і напитися досхочу..."

   

ЯКБИ ПАСХА БУЛА ЩОМІСЯЦЯ...

...то Рудно мало б зовсім інший вигляд

І це - правда. Один раз в році, перед Великоднем, руднівчани один перед одного від господара до зовсім не господара починають наводити порядок на власних ділянках і біля вулиць, а учнів зі школи виганяють на толоки. Навіть керівництво селища 24 березня ц. р. працювало на прибиранні приколійної території. Правда, в одних місцях прибирають, а інші далі засмічені: станом на обід 31 березня (за три дні до Пасхи) чекає на господарські руки сміття на початку зупинки потягів (по руднівській стороні), завжди засмічений парк і територія поблизу нього в центрі селища і, мабуть, найбільше звалище непотребу біля колишнього санаторію по вул.Шевченка 64. Хто і чи візьметься прибрати це сміття - не відомо. Також наші газди не поспішають забирати з вулиць свої будматеріали.

Добре видно відновлені зупинки громадського транспорту (станом на ранок 31 березня ц. р. зупинка біля клубу не помальована). Нарешті установили на зупинках дошки оголошень. Судячи з їх вигляду робили "щоб устигнути" - дошки замалі, ще й зроблені з дерева, яке легко пошкодити. Також шляховики залатали деякі ями по вул. В.Великого. Селище змінило своє обличчя. Питан-ня: як довго триватиме така ідилія?

   

В РУДНО БРУДНО. ЯК ЗАВЖДИ...

Як і чи можливо зробити, щоб руднівчани не смітили

Відома приказка говорить:"Чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять". Нашого селища це не стосується - сміття тут можна побачити практично всюди і цілий рік, а особливо навесні, коли розтане сніг. Мабуть, найгірша ситуація в приколійній зоні - у людей, які їдуть електричкою відразу складається не-гативне враження про Рудно і людей які тут живуть. Чому руднівчани не дотримуються чистоти в громадських місцях? По-перше, у центрі селища, де най більше скупчення людей, є аж три(!) смітни-ки і тільки один з них (на автобусній зупинці) зручно розташований (робіть висновки). Наша влада, очевидно, цього не помічає, а тільки бідкається, що не всі руднівчани уклали договори на подворовий вивіз побутових відходів. Подруге, після війни розбудоване Рудно заселяли приїжджі з інших сіл, які працювали на львівських підприємствах (знову робіть висновки). По-третє, за власними спостереженнями багато смітить молодь, а це питання до їх батьків і навчальних закладів.

Що ж робити? Потрібен комплексний підхід: проводити регулярну роз`яснюваль нонавчальну роботу починаючи з дитсадка і закінчуючи звернен-ням священників до парафіян (засмічувати природу це гріх), з ін шої сторони, наприклад, варто заохочувати власників магазинів у центрі Рудно поставити біля тротуару по смітнику. Висновок: поки у нашій свідомості закладено "до порогу моє, за порогом - чуже", доти жити мемо в "руднівському свинарнику".

   

"КУРЧАТА", ВАС НЕ ЗАБАГАТО?

Попри кризу руднівчан ще більше спокушатимуть м`ясом

Мешканці селища, які не відмовляють собі у тваринних білках можуть радіти - сьогодні, 16 березня, в центрі селища по вул. В.Великого, 2 відкри- ли магазин ТМ "Гаврилівські курчата", при тому, що в Рудно вже діють два "м`ясних" магазини. Цікаво, що в даному приміщенні за невеликий відрізок часу були: продуктова крамниця, потім зал гральних автоматів, згодом тут продавали новий одяг на вагу. "Гаврилівські курча- та" ( ТОВ "Комплекс Агромарс" ) їдуть до нас з с.Гаврилівка, Вишгородського району, Київської області.

Щодо якості продукції сумніватися не доводиться - підприємство працює з 1998р., сьогодні повний виробничий процес на ньому із сучасним устаткуванням, передовими технологіями інкубації, забою й переробки пта ха відповідає євро- пейським стандартам якості, ефективності та безпеки. Нововідкритий магазин приваблює погляд надувними кульками біля його входу. До речі, будьте обережні на сходах у мокру погоду - легко послизнутися ( адміністрації варто звернути на це увагу ). В інтер`єрі "Гаврилівських курчат" досить просторо - найбільше місця займають вітри- ни: на одній різні частини курятини, на іншій - ковбаси і сосиски з сардельками. Ціни на продукцію як в подібних магазинах. Кажуть, двері для покупців відчинені за графіком (тимчасовим?) з 7.00 до 18.00 щоденно. Ну що ж, по бачимо чи витримають нові "курчата" конкуренцію зі старожилами - "Галицьким курчам" та "Родинною ковбаскою".

   

Сторінка 60 з 61

  

Опитування

Чи готові ви відвідувати сайт для того щоб дізнатись про події в Рудно?
 

Читайте з мобільного

iPhone / Android / WAP - пристрої